Infofilme
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

About aXXo...

In jos

About aXXo... Empty About aXXo...

Mesaj Scris de WebMaster Dum Oct 26, 2008 10:44 am

Articolul e mai vechi dar am zis sa-l postez in caz ca va intrbati ce e aXXo sau cine e aXXo, sau stiati ca a disparut pentru 4 luni la inceputul acestui an si nu stiati inca de ce.

Cei care descarcă filme de pe torrente (disclaimer: e evident ilegal așa ceva) aproape sigur că îl știu pe aXXo. Nu personal, ci ca poreclă. Dacă nu îl știu… ar putea însemna că se uită ca disperații la ce pică pe "țeavă". Cine dorește calitate atunci caută dvdrip-urile lui aXXo, sau dacă nu PUKKA, DiAMOND, FXG, NeDivX etc. etc. În lumea torrentelor aXXo s-a impus de mult timp, doar că în urmă cu patru luni… a dispărut. Comentatorii de pe siturile de torrente au început să dea cu presupusul: s-a retras din "afacere"? sau a fost cumva arestat?

About aXXo... Img310


DVDrip-urile lui aXXo sunt descărcate de un milion de persoane lună de lună (cât de drag trebuie să fie celor de la MPAA)! E atât de popular încât în ianuarie a făcut înconjorul lumii un set de poze ce arătau că până și la un stand iMac dintr-un anume magazin, filmul demonstrativ era Pirații din Caraibe… versiunea aXXo Very Happy . Dacă mergeți prin magazine românești de produse electronice e de asemenea foarte posibil să vedeți rulând demonstrativ filme aXXo. Evident au urmat scuzele din partea magazinului cu pricina. Un alt semn al faimei lui aXXo este chiar numărul mare de falsuri ce apar sub "semnătura" lui. Și nu e vorba de falsuri benigne, ci de unele purtătoare (direct sau indirect) de spyware-uri, trojani și altele. În fine, faima e măsurată și de… rugaciunea inchinata lui aXXo, o parodie după rugăciunea domnească. Dar să ne întoarcem la dispariție: aXXo nu a fost arestat și printr-un administrator de la Darkside RG a anunțat că ia doar o pauză (nu e prima). Iar acum fanii filmelor furnizate de aXXo sunt în sărbătoare: a revenit, și poate nu întâmplător cu filmul I am Legend. TorrentFreak semnala ieri această întoarcere, și cred că e destul de concludent faptul că respectivul articol are acum deja peste 200 de comentarii! (În paranteză fie spus, când aXXo a lipsit s-au lansat câteva alte nume, după mine printre cei mai serioși - mă refer la calitatea dvdrip-urilor - numărându-se FXG).

Haideți înainte să încheiem această semnalare si să vedem pe scurt ce spune numele unui torrent care în cazul capturii de mai sus probabil a fost

Pirates.of.the.Carribean-Dead.Man’s.Chest[2006]DvDrip[Eng]-aXXo


Evident partea cea mai semnificativă din acest nume este chiar titlul filmului. Urmează indicațiile privind: 1) anul de producere a filmului, 2) tipul filmului (poate fi după DVD, dar și CAM - filmat în cinema, SCREENER - după casetă video…); 3) limba coloanei audio; 4) autorul torrentului. Vedeți regula respectată și de FXG, din captura de mai jos.

About aXXo... Img410


Desigur, nu este un stas impus, de aceea veți găsi torrente numite și aiurea. Dacă - și doar dacă - aveți motive foarte întemeiate de a vedea un film luat de pe net, fiți atenți la cine a făcut upload-ul (nume precum cele vehiculate mai sus dau o garanție) și la ce calitate este. Vedeți mai jos, la primul scrie CAM, deci e filmare realizată în cinematograf. Al patrulea e Telesync. Ce înseamnă? Pentru o explicație a diverșilor termeni din torrente vă recomand să mergeți aici.

About aXXo... Img510


Și ca să încheiem cu eroul zilei, aXXo, dupa cum bine stiti (SPER), am facut pe site o sectiune dedicata in intregine lui aXXo si lansarillor acestuia. AICI, puteti gasi ultimele 10 torrente de la aXXo. Cum sunt lansate, cum echipa noastra le posteaza.
WebMaster
WebMaster
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 31/03/2008

http://www.infofilme.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum